Детска градина №20 „Весели очички“

Инициативи

20 дек 2016

Сурвачки

Деца с добри сърца

Изложба-базар „БЪЛГАРСКА СУРВАКНИЦА“ с благотворителна цел.

Да върнем усмивката на 10-годишната Никол!

Тикви

Празник на тиквата

Изложба в Детската градина.

Инициатива на педагогическия екип реализирана съвместно с деца и родители.

Проява на тварчество, въображение и усет към красотата.

Урок по Родолюбие

Децата от ПГ- 5 и 6г отбелязаха 144 години от гибелта на Апостола.

Научиха интересни факти, разказаха случки и истории от живота  и делота

на великите българи Ботев и Левски.

Звучаха патриотични песни „ Стати, стани юнак балкански“, „Вътър ечи, Балкан стене“,

с голямо въодушевление децата рецитираха стихове посветени на героите,

достойно учасваха в състезанитето“Лъвси скок“.

Почетоха паметта и делото на националните  герои с мълчание,

поднесоха цветя пред портретите на Ботев и Левски.

Обещаха да бъдат силни и родолюбиви.

Книжка в пътешествие

Една съвместна инициатива на учители, родители и деца

посветена на Празника на детската книга - втори април

и  Националния маратон на четене

На 27.03.2017 във фоаето на Детската градина е подредена и открита мини библиотека от детски книжки, разпределени по категории:  за  природата и животните,  за принцове и принцеси, приказки за най-малките, приказки за пораснали деца, български народни приказки и др.

На откриването присъстваха деца, учители, родители представители на Настоятелството и Обществения съвет на Детската градина.

Идеята на „Книжка в пътешествие“ или „Предай нататък книжка своя“ е всяко дете да донесе любима книжка в Детската градина  и  да си избере друга, която ще прочетат със семейството в къщи. Определени са  условията и  правилата  за взимане и връщане на книжката.

Целта е:

•  да помогнем на децата да развият интереса и любовта към книгата, към четенето и грамотността,  изключително важни  за понататъшното им развитие и реализация в живота.
  • изграждане на ценностни качества у децата    да  обичат книгите, да ги пазят и ценят.

Сърдечни благодарности към  всички родители за подкрепата и участието в инициативата!

Успех на пътуващите книжки!

На децата - радостни емоции и преживявания с приключенията на приказните герои!

Изложба базар „Весел Великден“ - 10.04 - 12.04.2017

Нашата инициатива!

Благотворителен жест в полза на нуждаещи се деца.

Изложба базар „Весел Великден“

Уважаеми родители, Подкрепете идеята!

Нека заедно сътворим чудото на празника, като се включим в изложбата със сърце, талант и креативност на идеите!

Програма:

Понеделник (10.04) – Подреждане на готовите изделия

Вторник (11.04) – Откриване на изложбата за оглед -10.30 ч.

Сряда (12.04) –  Провеждане на базара - 16.00 ч.- 18.00 ч.- в двора на детската градина